Çörek Otu Yağı günde ne kadar kullanılır?

çörek otu yağı günde 1 tatlı kaşığı

Değerli tüketicilerimiz, çörek otu yağının ilaç olmadığını her zaman olduğu gibi altınıza çizmek isteriz. Doğal bir ürün olduğundan aç ,tok farketmeden yemekleriniz ile beraber zeytin yağı gibi tüketilebilir.
Haricen tüketmek isterseniz günde 1 tatlı kaşığı yeterli olacaktır, yarım saat sonrasında bir şey tüketmemenizi öneririz. Bu şekilde yağ tümden sindirilmiş olacaktır.

1 tatlı kaşığı çörek otu yağında 1 yetişkin kişi için bütün besin değerleri yetecek seviyededir.
1-4 yaş için 1-2 damla,
4-10 yaş gurubu için 3-4 damla tüketmeleri yeterli olacaktır.

Çörekotu yağını Fazla tüketmek , kesinlikle fayda yarar anlamına gelmektedir.

 1. Melek diyor ki:

  4 yasinda oglum da egzema var corekotu yağını kullanmaya basladim lakin nasil kullanicam tam olarak bilmiorum 1 cay kasigi sutune karistip versem bi sakincasi olur etki gorurmuyuz ve ayrica egzamali yerw surmek gerwkir mi

  • tazemiz diyor ki:

   Melek Hanım merhabalar, çörek otu yağı egzema tedavisinde kullanılan bir gıdadır. Günde aç karnına 1 çay kaşığı su ile tüketebilir. Sonrasında yarım saat boyunca bir şey yemesin. Ayrıca Egzemalı bölgeye her gün krem gibi sürülmelidir. Bu şekilde fayda görebilir. Çok geçmiş olsun, şifa olsun inşallah.

 2. Seçil diyor ki:

  Merhaba ben fmf hastayim enfeksiyon u azaltmak ve ataklarımı hafifletmek için sabah aç karnına 1 tatlı kaşığı çörek otu yağı içiyorum fakat birde diyet ve sağlık için limonlu su içiyorum işe de gittiğim için arası az oluyo bana dedikleri limon da asit özelliği oldugu icin çörek otu yağının etkisini azaltır bana yardımcı olurmusunuz

  • tazemiz diyor ki:

   Seçil hanım merhabalar, öncelikle çok geçmiş olsun. limon suyununu mide boşken tüketildiğine faydasını net bir şekilde görebilirsiniz. Çörek otu yağının etkisini azaltırmı, orası hakkında net bir bilgi sahibi değiliz. Çörek otu yağını gece yatmadan önce tüketebilirsiniz, bu şekilde daha fayda sağlayabilirsiniz.
   Sağlıklı günler dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir