Tohum Fiyatları Neden Yükseldi

deve dikeni tohumu yağı

Son 2 yıldır tohum fiyatlarında ciddi artışlar olmuştur. Dünya genelinde yaşanan bu sıkıntının en belirgin sebeblerinden biri kuraklık olarak yorumlayabiliriz. Ülkemiz 2021 senesini kuralık ile boğuşarak geçirdi, diğer ülkelerde ise kuralık ve aşırı yağışlar ile geçirdi. 2021 senesini baz alırsak ülkemize 4. aydan itibaren ege ve akdeniz bölgesine 11. aya kadar toprağı besleyecek kadar yağmur […]

Keten Tohumu Yağı Nasıl Tüketilmelidir?

keten tohumu yağı

Keten tohumu çok uzun zamandır bilinen ve mide – bağırsak sorunları için kullanılan bir gıdadır. Bilimsel olarakda kanıtlanan bu faydalara ek olarak tansiyon , kolestrol , iştah kesinme , adet düzenleme , kalp rahatsızlıklara faydaları kanıtlanmıştır. Keten tohumunu direk tüketmek maalesef fayda sağlamamaktadır. Mide keten tohumunu sindirememektedir. Bunun için keten tohumunu öğütmek (Keten tohumu unu […]

Soğuk Pres Yağ ile Rafine Yağ arasındaki Fark Nedir?

Gerçek Soğuk Pres Yağ Nasıl Anlaşılır

Rafine yağlar bir dizi fabrikasyon işleme maruz kalmaktadır. İşleme maruz yağlar kötü kokusundan arınmak için başka bir işleme maruz kalır. Bu işlemler sonunda kokusuz, içerisindeki değerli asitlerden arınmış, köpürmeyen bir yağ elde edilir. Sağlık için hiç bir amacı olmayan bir yağ elde edilir. 

Ürünlerimiz Gluten İçerir mi ?

ayçiçek içi unu

Gönül rahatlığı ile söyleyebiliriz ki hiç bir ürünümüzde gluten içermemektedir. Hiç bir ürünümüzde katkı veya seyreltme yapılmadığı için gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Ürün yelpazemizde olan tüm ürünlerin unlarını üretmeye başladık. Bu unlar %100 doğaldır , katkı veya karışım içermemektedir. Bu unlardan ekmek , pasta , tatlı yapabilir veya karışım içeceklerinizin içerisine ekleyebilirsiniz.

Bağışıklık Güçlendirme

çörek otu yağı soğuk pres

Bağışıklık sistemini güçlendirmeye ilk baştan bağırsaklardan başlanmalıdır. Bağışıklık sisteminin hücrelerinin %70i kadarı bağırsaklarda bulunmaktadır. Bundan dolayı bağırsaklarımız son derece önemli bir görevi vardır.  Reklamlarda probiyoktikli ilaçların reklamlarının çok gösterilmesinin de sebebi budur. Bağırsaklar probiyoktikli ürünler tükettiğimizde bağırsaklar son derece sağlıklı olacaktır ve sağlıklı bir bağırsak güçlü bir bağışıklık sistemi demektir.

Gerçek Soğuk Pres Yağ Fiyatı Nedir?

bitkisel yağ fiyatları

Piyasada bir çok üretici ve aracı firma bulunmaktadır. Hal bu olunca her firma farkılı fiyatlar ile müşterilerin kafası karışmaktadır. Firmamıza en çok sorulan sorulardan biri olan fiyatı konusunu elimizden geldiğince bu makalemizde açıklamaya çalışacağız.

Hangi Yağı Tüketmeliyim?

hangi yağı tüketmeliyim

Tarafımıza yöneltilen sorulardan biri olan hangi yağı tüketmeliyim sorunuza cevap vermek istedik.
Her bitkinin , her tohumun ve çekirdeğin mucizevi şekilde farklı faydaları bulunmaktadır. Bizler bu tohum ve çekirdeklerdeki yağları soğuk sıkım ile yağlarını çıkartmaktayız.

Çörek Otu Yağı Nasıl Filtre Edilir?

kaliteli çörek otu yağı

Çörek otu yağının kendine has tadı ve aroması olan kıymetli bir yağdır. Soğuk pres yağ denildiğinde ilk akla gelen yağ bir çoğumuzun çörek otu yağıdır. Çörek otu yağı , aktarlarda hatta pazarlarda dahi sıkıldığını görebilirsiniz. Bu kadar kolay sıkılan çörek otu yağı aslında filtreleme olayı o kadar basit değildir. Tabi aktar ve pazarlarda dahi sıkılan […]