Badem Yağı Saça Nasıl Uygulanır?

badem yağı

Tatlı Badem Yağının Saça Faydaları

Badem yağı, içerisinde bulunan E vitamini sayesinde saç köklerini besler, kırılmaları ve dökülmeleri önler, saç tellerini nemlendirir. Saçların daha parlak görünmesinde faydalıdır.
• Badem yağı saçların daha hızlı uzasını sağlar. 
• Yıpranmış ve cansız saçları onarıp hacim kazanmasını sağlar.
• Saç kepeklenmeleri, saç derisi problemlerini önler.
• Saçlarını boyadan veya düzleştiriciden dolayı yıprandığını düşünen kadınlar, badem yağı ile saçlarını besleyebilir ve eski sağlıklı haline dönüştürebilirler.
• Saç derisinde meydana gelen kaşıntı, pul pul dökülme ve kızarıklar da badem yağının olumlu etkisi vardır.

Badem Yağı Saça Nasıl Uygulanır?

Badem Yağı Duştan Önce Saça Nasıl Uygulanır?

Duştan önce, saç yoğunluğunuza göre göre 2- 3 yemek kaşığı kadar badem yağı, saç diplerine yedirerek ve saç uçlarına sürülür. Bir bone yardımı ile saçlar kapatılır. En az 1 saat bu şekilde bekletilir , sonrasın şampuan kullanılarak saçlar yağdan arındırılır.

Badem Yağı Duştan Sonra Nasıl Uygulanır?

Duştan hemen sonra saç telleri nemli iken, 3-5 damla badem yağını, saç uçlarına masaj yapılarak sürülür. Durulamaya ihtiyaç yoktur, bu şekilde günlük yaşantınıza devam edebilirsiniz. Birkaç damla kullanıldığından saç tellerinin yağlanması gibi bir durum olmaz.

Badem yağı, kesinlikle soğuk pres yöntemi ile üretilmiş olmalıdır, aksi halde hiç bir faydası olmayacaktır. 

Badem Yağını satın almak için -> https://www.tazemiz.com/urun/tatli-badem-yagi/

badem yağı 50ml - soğuk sıkım
badem yağı 50ml – soğuk sıkım yöntemi ile üretilmiştir.

 1. Zeliha Biçen diyor ki:

  gece sürüp o şekilde yatsak saça zarar verir mi , yoksa daha çok faydası olur mu ?
  teşekkür ederim şimdiden 🙂

  • tazemiz diyor ki:

   Zeliha hanım, saç diplerine aşırı derece yağ sürmemek kaidesi ile gece sürüp yatabilirsiniz. Saç diplerine aşırı yağ sürdüğünüzde gözenekler kapanabilir , hava almayan saç kökleri zarar görür. Yeterince sürdüğünüz takdirde hiç bir sorun yaşamazsınız. Saygılarımızla

   • Ayten Doruk diyor ki:

    Benim saç tellerim pürüzlü ve kuru ayrıca saç diplerimde yanma acıma ve kaşıntı var 3 4 haftaya yakın bir süre badem yağı kullandım saçlarım önceden de dökülüyordu şimdi de dökülüyor yağın hiç bir faydasını göremedim sizce neden

    • tazemiz diyor ki:

     Sayın Ayten Doruk, her ürünün etkisi kişiden kişiye değişebilmektedir. Kontrol ettiğimizden ürün bizden almadığınızı görüyorum. Kullandığınız badem yağı ne kadar doğal , öncelikle kullandığınız ürün kalitesiz olabilir. Kaliteli olsa dahi, sorunu başka yerlerde aramanızı öneririz, yeme alışkanlığınızı belli aralıklar değiştirerek sorunlu gıdayı bulabilirsiniz. Genelde baharat fazla tüketenlerde cilte kaşıntı çok rastlanmaktadır.
     Saç dipleri sorunları için daha çok hindistan cevizi yağını öneriyoruz, sorunuza derman olabilir.
     Çok geçmiş olsun.

    • tazemiz diyor ki:

     Merhabalar, sadece saç derinize sürecekseniz , 1 tabaka kadar yeterlidir, yani yağ akmayacak seviyede saç diplerine sürebilirsiniz. 1 tatlı kaşığı kadar yeterli olacaktır.

  • tazemiz diyor ki:

   Merhabalar, badem yağı yerine başka yağda sürseniz ilk başta güçsüz ve kopan saç telleriniz yağ ile ellerinize yapıştığı için normal bir durumdur.

 2. fatih diyor ki:

  merhaba ben soğuk sıkım tatlı bağdem yağı aldım 50 ml bugün elime ulaştı ilk kez uyguladım saçıma sakalıma ve kaşlarıma çünkü hep pul pul deri döküntüsü yaşıyordum inşallah bağdem yağı ile bu sorunu ortadan kaldırabilirim

 3. ibrahim şahin diyor ki:

  Badem yağını dün 2- 2.5 tatlı kaşığı olarak saçıma masaj uygulayarak sürdüm,1 saat sonra şampuan ile yıkadım.Saçlarım şuanda 3. numara ve ertesi günü elimi kafamı sürdüğümde tel tel elime saçlar geliyori, bu formülü ilk kez uyguladım ama sizce dökülme normal midir?

  • tazemiz diyor ki:

   İbrahim Bey merhabalar, badem yağı veya başka bir yağ farketmez, sürdüğünüzde o an dökülme olması normaldir. Çok güçsüz teller yağ yapışacağı için normal bir durumdur. Ertesi gün aşırı bir dökülme olması normal bir durum değil, Kullandığınız markanın badem yağında sorun olabilir ya da saç deriniz ters bir tepki vermiş olabilir. Güvenilir bir markanın ürününü kullanıp karşılaştırma yapmanızı öneririz.

  • tazemiz diyor ki:

   Merhabalar, hayır bir sorun yaratmaz.Yağlar saç diplerinizde yarım saatten fazla durmasın, saç kökleri aşırı şekilde havasız bırakmak yarardan çok zarar yaratabilir.

  • tazemiz diyor ki:

   haftada 2 kez geceleri , duştan önce saç diplerine 30-45 dk uygulamanız yeterlidir.Fazlasına gerek yoktur, saçta uzun süre durması saça zarar verebilir.

 4. Rabia diyor ki:

  Merhaba bu ürünü saçıma nasıl uygularım her sitede farklı yazıyor duştan önce mi sonra mı ve ne kadar sürmem gerekir şimdiden teşekkürler

  • tazemiz diyor ki:

   Merhabalar, her hangi bir yağın saç diplerinde uzun süre kalması saç kökleri için olumsuz etki gösterecektir. Hava almayan saç kökü zarar görür, hatta saç dökülmesi dahi yapabilir. Bundan dolayı duştan 45 dk önce saç köklerine sürüp sonrasında durulayabilirsiniz.
   Bir diğer kullanım şekli ise saç uclarının elektriğini alma , güçlendirme ve parlaklık kazandırmak için sadece saç uçlarına sürülmesidir. Bu şekidle kullanırsanız yıkamanıza gerek kalmayacaktır.

 5. Leyla diyor ki:

  merhabalar saça fön çektikten sonra kabarmaması için bi iki damla elimizle avuşturduktan sonra saçımızın uçlarına sürebilir miyiz

  • tazemiz diyor ki:

   Merhabalar, evet badem yağı veya başkabir yağ sürdüğünüzde saçı ağırlaştıracağı için kabarmasını önleyecektir. Badem yağı, ayrıca saçı güçlendirecek ve daha parlak görünmesine neden olacaktır. Kabarma veya elektriklenme sorunları için hindistan cevizi yağıda öneriyoruz, saç tellerini kalınlaştıracağı için daha iyi bir çözüm olabilir. Onuda aynı şekilde saç uçlarına sürebilirsiniz.

  • tazemiz diyor ki:

   merhabalar, saç ve cilt bakımı için tatlı badem yağı kullanılmaktadır. Bilimsel makalelerde acı veya tatlısının karşılaşıtırılması yapılmamıştır, maaliyetlerinden dolayı tatlı olanı kullanılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir