Çörek Otu Yağı merkezi sinir sistemi üzerine etkisi

çörek otu yağı
 • Çörekotu merkezi sinir sistemi ve sinirler üzerine aşağıdaki etkileri gösterir.

  Beynin %60’ı yağ ve bu yağın %30’u omega-3’den meydana gelir. Çörekotu yağı beyinin yapısını oluşması ve düzenli çalışmasında katkı sağlar.
  Çörekotu yağları sinir hücrelerinin zar yapılarının sıhhatli gelişmesini ve hücre solunumundaki denge olumlu yönde etkiler.
  Çörekotunun merkezi sinir sistemi üzerine etkileri ile çocuklarda gelişim bozukluklarının önlenmesinde yardımcı olur.
  Çörekotu antioksidan etkisiyle bağışıklık sistemini güçlendirerek ve dengede tutarak hastalıklara yatkınlığı ortadan kaldırır.
  Çörekotu içerisindeki omega serisi yağ asitleri ve vitaminlerle enzim (Proastagladin) üretimini destekleyerek sinir sisteminin zarar görmesini engeller.
  Çörekotu içerisindeki maddeler ruhsal-zihinsel rahatlama, iyileşme ve denge sağlar. Buna bağlı olarak dikkat dağınıklığı, ruhsal sıkıntı, zihin zafiyeti, ruhsal çöküntü, uyku bozuklukları önlenir, kişi canlılık kazanır.
  Çörekotu içerisindeki Nigellin özel bir sinir güçlendiricisidir(tonik) yorgunluk ve bitkinlik hissini giderir, sinir sistemine olumlu katkısıyla geçmek bilmeyen, sürekli tekrarlayan (kronik) iltihaplanmalara yatkınlığı ortadan kalkmasına yardımcı olur.
  Çörekotu sinir sistemi üzerine dengeleyici ve gevşetici etkisi ile ağrı hissini hafifletir.
  Çörekotunun hastalıklara karşı korucu ve önleyici olarak sağlıklı iken kullanılması esastır. Hastalık iyileştikten sonra az veya çok vücutta kalıcı hasar oluşur.
  Çörekotu belirtilen hallerde aşağıdaki hallerde kullanılabilir. Hastalığın şiddetine bağlı olarak önerilerden birisi veya bir kaçı uygulanabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir