Hindistan Cevizi Yağının 5 Kullanım Şekli

hindistan cevizi yağı kullanımı

Hindistan cevizi yağı, şüphesiz ki güzellik için kullanılabilecek muhteşem bir bileşim. En güzel tarafı ise hiçbir yan etkisi olmaması. Üstelik maliyeti yüksek olmadığı için, oldukça ulaşılabilir ve almadan önce 2 kere düşünmenizi gerektirecek hiçbir durum olmayacaktır. Hindistan cevizi yağı saçlarınız için olduğu kadar, cildiniz için de faydalı bir üründür. Başka hiçbir ek ürüne ihtiyaç duymadan cildinizi nemlendirir, kuru cildinizi besler. Kısacası hindistan cevizi yağının pek çok faydası var fakat bilmedikleriniz yazının devamında…

1- SAĞLIK

-Yara iyileştirme özelliği

Hindistan cevizi yağı, antibakteriyel, nemlendirme ve tedavi etme özellikleri taşımaktadır. Bu sayede de yaraların hızlıca iyileşmesine destek olur. Yara olan bölgeye bir miktar yağ sürün, hızlıca düzeldiğini göreceksiniz.

-Ağız sağlığı

Hindistan cevizi yağının, ağız sağlığına olan faydaları çok eski zamanlardan beri bilinmektedir. Dişlerinizin daha beyaz olmasına yardımcı olabilir. Antibakteriyel özelliği, ağzınızda oluşan bakterilerin yok edilmesine destek olur. Aynı zamanda kötü nefes kokusundan kurtulmanıza da yardımcı olur. Sabahları dişlerinizi hindistan cevizi yağı ile fırçalayın, dişlerinizin ve diş etlerinizin günden güne daha sağlıklı olduğunu göreceksiniz.

2- GÜZELLİK

-Nemlendirici özelliği

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi, hindistan cevizi yağının nemlendirme özelliği bulunmaktadır. Cildinizi derinlemesine nemlendirir ve sağlıklı bir ışıltı verir. Hindistan cevizi yağını, nemlendirme rutininize ekleyerek, yaşlanmayı geciktirebilirsiniz. Üstelik makyaj temizleyici olarak da kullanabilirsiniz.

-Kırışık önleme özelliği

Hindistan cevizi yağı yaşlanmaya karşı kullanılabilecek, muhteşem ürünlerden biri. Kurtulmak istediğiniz kırışıklıklarınız varsa, çözümü hindistan cevizi yağında bulabilirsiniz. Gece yatağa gitmeden önce bir miktar hindistan cevizi yağını uygulayın ve mucizeyi gözlerinizle görün.

3- YEMEK

-Yemek yapmak

Yemek yapmak için en sağlıklı yağın hindistan cevizi yağı olduğunu söylersek, abartmış olmayız. Bilimsel çalışmaları araştırmanızı öneririz.

– Yumurtaların raf ömrünü artırmak

Yumurtaların kabuklarının üzerine hindistan cevizi yağı sürmenin, yumurtanın raf ömrünü uzatacağını biliyor muydunuz? Bu uygulama yumurtanın üzerinde koruyucu bir katman yaratacaktır. Yumurtaların kabuklarına hindistan cevizi yağı sürüp buzluğa koyarsanız, çok çok daha uzun süre bozulmadan duracaklardır.

4- ANNE ADAYLARI

-Göğüs için

Nemlendirme özelliği, göğüs için de en iyi nemlendiricilerden biri olmasını sağlıyor. Kuru ciltleri, göğüs ucu çevresini nemlendirmek için hindistan cevizi yağı birebirdir. Ayrıca doğum sonrası çatlaklar için de oldukça etkilidir.

5- GÜNLÜK İHTİYAÇLAR

-Mobilyalarınızı canlandırmak

Tıpkı kuru ciltleri yenilediği gibi, kuru ahşap mobilyalarınızı da yeniler ve onlara ışıltı sağlar. Mobilyanın ömrünü uzatırken çatlamalarını da engeller. İçerisinde kimyasal olmadığı için mobilyalarınıza da zarar vermez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir