Cilt Bakımı Tavsiyeleri

doğal cilt bakımı

Siz değerli müşterilerimizin yoğun olarak sorduğu ve danıştığı bir konuyu ele almak istedik. Yüz bakımında doğal ürünler kullanmak isteyen müşterilerimiz bu yazıyı okumasını tavsiye ederiz. 

Bu yazıda bulunan bütün bilgiler tavsiye niteliğindedir. Ürünlerin ilaç değil, doğal ürün olduğunu kesinlikle unutmamalıyız. Ürünün fayda vermesi kişiden kişiye değişebilir , hatta bazı ürünlere alerjiniz dahi olabilir. Bundan dolayı bu tarz bakım ürünü kullanacaksanız , bu ürün %100 doğal dahi olsa kolunuzun bir kısmına uygulayıp , durumu incelemelisiniz. Eğer 2-3 saat sonunda cildiniz de bir kızaralıklık veya alerjik geri dönüş olmuyorsa güvenle yüzünüze uygulayabilirsiniz. 

Gençlerde yoğun olarak sivilce ve akne sorunları olmaktadır. Sivilceyi geçiren doğal bir ürün maalesef şuan için bulunmamaktadır. Kayısı çekirdeği yağının siyah nokta tedavisinde kullanılmaktadır. Kayısı çekirdeği yağının sıkılaştırıcı özelliğinden dolayı gözenekleri sıkacağından siyah nokta oluşumunu bir nebze engellemiş oluyorsunuz. Eğer sivilce izinden şikayetçi iseniz size çok güzel bir önerimiz var. Üzüm çekirdeği yağı, sivilce izi, yara izi , şişlik ve morluk tedavileri için çok kullanışlıdır. Sivilce ile baş etmek yerine durumu kabullenmek , çünkü bunu vücudumuz sürekli üretiyor ve hormonlar tam oturana kadar da devam edecektir. Cildinize dışarıdan sürekli müdahale etmeniz size yarardan çok zarar verecektir. Size tavsiyemiz haftada bir su buharı yapmanız ve 2-3 gün arayla kayısı çekirdeği yağı sürmeniz . Hem cildinizi beslemiş olursunuz hemde gözenekleri sıkılaştırmış olursunuz. 

Cildiniz, çok hızlı kuruyor ve nemsiz ise çok doğal bir önerimiz var. Doğada ki en doğal nemlendirici Hindistan Cevizi Yağıdır. Hem yüzünüze hemde ellerinize krem gibi yedirebilirsiniz. Cildinizi beslerken , nemlendirecektir. Hindistan cevizi yağı ayrıca tırnak ve mantar tedavilerinde de kullanıldığını belirtmek isteriz. Tırnağınızda mantar varsa oje sürer gibi tırnağınızın üzerine her gün sürebilirsiniz, 3-4 ay sonra farkı göreceksiniz. 

Cildiniz cansız mı ? İncir çekirdeği yağı omega 3-6-9 ve E vitamini içermektedir, bundan dolayı cildininiz bütün ihtiyaçlarını karşılaşacaktır. İncir çekirdeği yağı sayesinde cildiniz hem gençleşecek hemde canlı görünecektir. Her gün yatmadan önce 1 tabaka yüzünüze uygulayabilirsiniz.

Göz altı torbanız mı var? Çözüm çok basit üzüm çekirdeği yağı… Göz altınıza her gece yatmadan önce üzüm çekirdeği yağı sürerseniz hem göz altı torbanız inecek hemde morluk varsa yok edecektir. 

Cildinizde alerji mi var? Çörek otu yağı, alerjik durumlarda kullanılan doğal bir yöntemdir. İlgili bölgeye her gün 1 tabaka sürerek egzama türü alerjik durumlara çözüm bulabilirsiniz. 

Sert dudaklar için, soğuk preslenmiş zeytin yağı kullanabilirsiniz. Dudaklarınıza 2-3 gün arayla uygulayabilirsiniz bu şekilde daha yumak dudaklara sahip olabilirsiniz.

Kaş ve kirpik bakımı için badem yağı öneriyoruz. Badem yağı kaç ve kirpikteki tüyleri güçlendirdiği gibi kalınlaştıracaktır. 2-3 gün ara ile duş sonrası 1-2 damla kaşınıza uygulayabilirsiniz.

Yağlar ciltte tüylenme yapar mı diye sorduğunuzu duyar gibiyim. Yağların tüylenme yapma gibi bir durumu söz konusu değil ancak ağda ile yüzünde ki tüylerini alan kişiler de tüyler daha sert çıkar bu durumu kullandıkları ürünlere suç atarlar. 

Bu tür doğal ürünleri kullanırken kesinlikle aşırıya kaçmayın, unutmayın ki suyum bile fazlası zarardır.
Cildinize iyi bakın, başka cildiniz yok.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir