Eklem Ağrıları için Susam Yağı

soğuk pres susam yağı eklem ağrısı

Soğuk pres yağ denince akla ilk gelen çörek otu yağı ve hindistan cevizi yağıdır.Ancak onlar kadar değerli bir yağ daha bulunmaktadır.Eğer eklem ağrılarınız varsa ecza dolabınızda olmasa olmazınız olacaktır. O zaman biraz da susam yağı hakkında detaylı faydalı bilgiler sizinle paylaşalım. Sizler için literatürlerden harika bilgiler edindik. Yazdıklarımız dışında epey faydaları olsa da sizler için eklem ve sırt ağrılarına değineceğiz.

soğuk pres susam yağı eklem ağrısı
soğuk pres susam yağı eklem ağrısı

Susam yağı , boyun, sırt dirsek ve diz kapağı gibi eklem ağrılarını dindirir ve iyileşme sürecini hızlandırır. Sorunlı bölgeye masaj yöntemi ile 5-10 dk masaj yaparak yedirin ve bez parçası ile sarabilirsiniz. Ayrıca günde 1 tatlı kaşığı içebilirsiniz.

Susam yağı antioksidan ve antimikrobiyaldir, bundan dolayı kozmetik ürünlerinize 1-2 damla damlatarak kullanabilirsiniz.

Ayak ağrılarınıza, topuk çatlakları sorunları için susam yağı masaj yaparak sürün ayaklarınızın nasıl rahatladığını farkedeceksiniz. Kokusunu sorunu için sevdiğiniz herhangi bir uçucu yağdan birkaç damla ekleyebilirsiniz. nane yağı, lavanta yağı gibi.

Strese ve gevşemeye ihtiyacı olanlar, alın, iki kaş ortasına, kulak arkalarına, şakaklara, ayak tabanlarına kuyruk sokumuna yapılan susam yağı masajının faydası olabilir. Masajı yukarıdan aşağıya, merkezden uçlara doğru yapabilirsiniz.

Susam yağı, tentiyot gibi dışarıdan sürüldüğünde kemiğe kadar ulaşamabilmektedir, bundan dolayı kemik ağrıları için çok tercih edilen doğal bir üründür. Kullanılan susam yağı kesinlikle soğuk pres yöntemi ile üretilmiş olmalıdır. Soğuk pres susam yağı hakkında daha detaylı bilgi için bu linke (Soğuk pres susam yağı) tıklayınız.

Eklem Ağrıları için Susam Yağı” te bir düşünce

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir