Saçlara Sıcak Yağ Bakımı Nasıl Yapılır?

Sağlıklı saç ve saç derisine sahip olmak hiç de zor değil.

Soğuk pres hindistan cevizi yağı, saç ve cilt için en doğal bakım ürünüdür ve saçı beslemek için kullanabilirsiniz.

Tazemiz hindistan cevizi yağı, oda sıcaklığında katı haldedir ancak avucunuzun içinde sıvıya dönüşecektir.Nispeten düşük bir sıcaklıkta erir.

Tazemiz soğuk pres zeytin yağını bu amaç içinde kullanabilirsiniz. Zeytin yağı doğal bir nemlendiricidir ve kepeklenmeyi önler, ancak hindistan cevizi yağının protein koruyucu özelliğine sahip değildir.

Önceden hindistan cevizi yağını ısıtmalısınız.
Bir tencerenin içine 200 gr su koyun ve ortasına 2-3 yemek kaşığı hindistan cevizi yağını tencerenin ortasına küçük bir tabak içine yerleştirin ve ocakta ısın. Katı yağın çok hızlı eridiğini göreceksiniz, yağın ısısını dayanacağını dereceye kadar tahminen çıkartın. Hindistan cevizi yağı ısıya dayanıklı olduğu için değerlerini koruyacaktır.

Öncelikle saçınızı yıkayın ve nemli bir şekilde, ısıttığınız hindistan cevizi yağını parmak uçları yardımı ile saç köklerine uygulayın Kökten uca kadar çalışarak tüm sıcak yağı saçınıza masaj yapın.

Saç kurutma makine veya çamaşır kurutma ile ısıtınız havlunuzu saçınıza sarın ve 20 dakika bekletin. Veya plastik saç torbasına satıp , 15-20 dakika fön makinesi ile sıcak hava uygulayabilirsiniz.

Sonrasında saçınızı şampuan veya doğal bir ürün ile durulayın hindistan cevizi yağı tedavisini ayda 1 uygularsanız saçın protein kaybını önleyecek ve pürüzsüz parlak, güzel saça sahip olacaksınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir