Hindistan Cevizi Yağı Katı mı? Sıvı mı?

hindistan cevizi yağı nedir

Hindistan cevizi yağı, ayçiçek yağı ve zeytin yağı gibi evlerimize girmeye başladı. Yavaş yavaş tanınan bu yağı, ilk kez kullananların çok yaşadığı bir sorun hakkında makale yazmak istedik.  Hindistan cevizi yağı, yapısı gereği çok hızlı hal değiştirebilen özel bir yağdır. 22 derecenin üzerinde şeffaf bir görüntü alır, altında ısılarda ise donmaya ve 3-4 dereceye geldiğinde tamamen kar beyazı bir görüntüye dönüşecektir. Hindistan cevizi yağı, katı ve sıvı diye bir ayrım olması mümkün değildir. Eğer o yağ hal değiştirmiyorsa içerisinde kesinlikle katkı maddesi vardır. Hindistan cevizi yağını , katı veya sıvı diye ayrım yapan firmalarda uzak durunuz.

Hindistan Cevizi Yağı Hal Değiştirmesi

Hindistan cevizi yağının hal değiştirmesi ürüne zarar vermez. Kullanım amacınıza göre buzdolabında veya kapalı bir rafta muhafaza edebilirsiniz. Buzdolabında muhafaza ederseniz, yağ kas katı kesilmiş olacaktır. O kadar sert bir halde olacaktır ki kaşıkla bile yağı alamayabilirsiniz, size tavsiyemiz , aşırı sıcak olmayan suyu kabın içine boşaltıp, hindistan cevizi yağı kavanozunu 15-20 dakika bekletmeniz yeterli olacaktır. Düzenli kullanıyorsanız eğer kabalı bir dolapta muhafaza etmeniz daha kullanışlı olacaktır. Güneş ışığına maruz kalmamasına ve kapağı kapalı kalmasına özen gösterin. Bu şekilde muhafaza ederseniz, yağ daha uzun ömrlü olacaktır.

hindistan cevizi yağı nedir
Hindistan cevizi yağı katıdan sıvıya dönüşmüş hali

Hindistan cevizi yağı , ısıya dayanıklı olduğu için kızartmalarda güvenle kullanabilirsiniz. Kahvelerinize tat katması için içerisinde 1 tatlı kaşığı ekleyebilirsiniz. Pasta ve kek yapımında kullanımı yaygındır, denemediyseniz tavsiye ederiz. Müşterilerimiz daha çok saç bakımında tercih ediyor, youtube sayfalarında bu konuda bir çok öneri ve kullanım yöntemi anlatılmaktadır, denemenizi kesinlikle tavsiye ederiz, kimyasal ürünler kullanmak yerine doğal ürünler kullanmak hem hesaplı , hem doğal hemde kesinlikle zararsızdır.

Ürünümüzü incelemek isterseniz -> https://tazemiz.com/urun/hindistan-cevizi-yagi/

Hindistan cevizi yağı hakkında kafanıza takılan bütün sorularınızı bizlere mail ortamında iletebilirsiniz.

  1. Nadir YALÇINKAYA diyor ki:

    Sayın Yetkili
    Hindistan cevizi yağını surfaktan olarak kullanacağım. Donmaya ak sekilde sıvı hale nasıl getirebiliriz.

    • tazemiz diyor ki:

      Merhabalar, donma derecesi düşük yağlar ile karıştırarak sıvı halde tutabilirsiniz. Veya ortam sıcaklığını 22 derecenin üstünde tutarak sağlanabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir