Hindistan Cevizi Yağı Kullanım Amaçları

hindistan cevizi yağı 300ml

Son zamanlarda yiyecek ve içecek ürünlerde zirai tarım ilaçlarının kullanım oranları bir hayli arttı, bu nedenle insanlarda farklı rahatsızlıklar baş göstermeye başlıyor. Bundan dolayı artık doğal ve organik ürünlere yönelmiş durumdayız. Bu ürünlerin aşında ise yağlar gelmektedir, bizlerde bu noktada hindistan cevizi yağından bahsetmek istiyoruz. Hindistan cevizi yağı başta cilt problemleri olmak üzere farklı hastalıkların tedavisinde kullanılabilir. Aşağıda ki kullanım amaçları dışında da soğuk pres hindistan cevizi yağı kullanılabilir. Ev yapımı doğal hindistan cevizi yağı şampuan tarifi isimli yazımı da okuyabilirsiniz.

Cilt Üzerinde Kullanım Amaçları

Cilt tazelemede kullanılır; kuru ve karma ciltler için yumuşatma özelliği ve nemlendirme özelliği olabilir. Hindistan cevizi yağını cildinize uygulamada önce doğal sabunlarla cildinizi makyaj ve kirden arındırmanız önerilir. Akabinde bir pamuk yardımı ile cildinize yağı uygulayabilirsiniz.

El ve ayaklarda kullanımı; ellerde soğuk ve aşırı güneşli havaların tahribatını gidermek için günde iki kez kullanabilirsiniz. Ayak bakımında ise yatmadan önce ayaklarınıza bir miktar Hindistan cevizi yağı sürüp pamuklu çorap giyerek yatabilirsiniz. Bu uygulama sonrasında ayaklarınız daha bakımlı ve daha yumuşak görünecektir.

Güneş ve hamilelik lekeleri için Hintistan Cevizi yağı; güneş ve hamilelik hatta yaşlılık lekeleri için Hindistan cevizi yağı kullanabilirsiniz. Yüzünüze uyguladıktan sonra dışarı çıkmanızda hiçbir sakınca yoktur.

Saç Bakımında Kullanımı; eğer saçlarınızın cansız yapısından şikayet ediyorsanız banyo sonrası saç uçlarınıza bir miktar Hindistan cevizi yağı uygulayabilirsiniz.

Sivilce ve akneler için Hindistan cevizi yağı; gerek ergenlik sivilcelerinde gerekse akne gibi cilt sorunlarında bu yağı kullanabilirsiniz. Günde bir kez uygulamanız yeterli olacaktır.

Tırnak Bakımında Hindistan Cevizi Yağı Kullanım Amaçları

Tırnak bakımında ve tırnak hastalıklarında Hindistan cevizi yağını kullanabilirsiniz.

Mantar tedavisinde kullanımı; eğer ayak parmak aralarınızda ve topuklarınızda mantar enfeksiyonu varsa Hindistan cevizi yağını rahatlıkla kullanabilirsiniz. Yağın içinde bulunan anti septik serumlar enfeksiyonun yayılmasını önleyebilir.

Manikür ve pedikür sırasında kullanımı; manikür ve pedikür sırasında tırnaklarınız yumuşatmak için kullanabilirsiniz. Yine tırnaklarınızın sağlıklı bir şekilde uzamasını istiyorsanız bu yağları düzenli olarak tırnaklarınıza uygulamanızda fayda olabilir.

Tırnak kırılmalarında Hindistan cevizi yağı kullanımı; tırnaklarınız sürekli kırılıyorsa gün içinde iki defa tırnaklarınıza yağı sürmeniz tavsiye edilir. Hindistan cevizi yağı ve diğer şifalı yağlar için sitemizi detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir